To też jest ważne konta dane klienci

1,5 roku temu przeprowadzona została sonda na temat zaufania klientów do polskiej instytucji bankowej, okazało się wówczas, że większość Polaków mimo wszystko ma zaufanie do banków. Mimo tego, że w wielu przypadkach banki nie dały i nadal nie dają ku temu powodów. Mimo to nasi rodacy, nadal ufają tej instytucji, najczęściej w bankach trzymają swoje oszczędności, z bankami prowadzą przeróżnego rodzaju operacje  finansowe i bankom powierzają swoje pieniądze. Najczęściej wybierają zwykłe standardowe konta osobiste, mimo faktu,  że najczęściej konta takie zazwyczaj są nieoprocentowane lub oprocentowane w  sposób symboliczny.
Większość z nas rzeczywiście, woli złożyć swoje pieniądze na koncie w banku niż trzymać w domu, ponieważ  o wiele łatwiej jest rozporządzać gotówką z konta w banku, niż brać pieniądze do kieszeni i jechać załatwiać swoje transakcje finansowe. Dlatego najlepiej, najprościej i najbezpieczniej jest założyć konto w banku. Problem tylko w jakim banku i jakie konto wybrać? Nie jest to takie proste, bowiem banków oraz ofert jest wiele. Nie każda oferta akurat odpowiada nam. Na początek zastanówmy się do jakich celów konto w banku ma nam służyć, czy do bieżących opłat, przelewów i pobierania gotówki, czy też mamy zamiar składać na nim swoje oszczędności. Jeżeli to pierwsze to zakładamy najprostsze konto osobiste z możliwością uzyskania kredytu odnawialnego, otrzymaniem karty bankomatowej, ale niestety najczęściej takie konta z reguły mają niskie oprocentowanie albo nie są oprocentowane w ogóle.
Prawdą jest, że banki nie są zainteresowane wysokimi oprocentowaniami kont osobistych. ponieważ najczęściej ich właściciele nie posiadają większej gotówki i raczej korzystają z kredytów i debetów niż z własnych oszczędności. Dla tych, którzy zamierzają oszczędzać banki przygotowały szeroką ofertę kont oszczędnościowych. Są to konta w miarę wysoko oprocentowane, często na tym samym poziomie  jak lokaty bankowe.  Na przykład lucas bank przygotował dla swoich klientów ciekawą ofertę założenia konta osobistego na trzy sposoby: poprzez internet, telefon oraz w placówce lucas bank. Założenia konta przez internet jest bardzo proste, bowiem wystarczy tylko złożyć wniosek, a specjalny kurier z banku pojawi się u wnioskodawcy i załatwi wszelkie formalności. Należy tylko przygotować kserokopię dowodu osobistego. Założenie konta telefonicznie jest również banalnie proste. Należy zadzwonić na lucaslinię i podać swoje dane osobowe. Następnie do klienta wybierze się kurier, z przygotowana umową do podpisu. Pamiętajmy jednak, aby uważać jakie dane osobowe podajemy, gdyż czasem jest to zwykły przekręt. Aby aktywować kartę i dostęp do konta należy zadzwonić do  lucas banku na lucaslinię. No i tradycyjny sposób założenia konta. Każdy kto zdecyduje się na założenie konta zjawia się osobiście w placówce lucas bank mając przy sobie dowód tożsamości. Pracownik banku pokieruje wszystkimi procedurami i po podpisaniu umowy konto zostaje uruchomione. Klienci lucas banku mają do wyboru: lucas konto premium, lucas ekonto plus, lucas ekonto, lucas konto klasyczne oraz lucas konto student. Szczegółowe informacje na stronach internetowych banku oraz w placówkach banku dostępnych na terenie calego kraju.