Gotówka, rachunki, przelewy, zlecenia to niemal codzienne zajęcie aktywnych zawodowo Polaków. Ciągle coś kupujemy, za coś płacimy, bierzemy kredyty w bankach – od banków zaczynamy i najczęściej kończymy. Zaczynamy zakładając konto bankowe, często bezpłatne konto, bowiem dawno już minął czas skarpet czy pończoch w które nasi dziadowie upychali swoje oszczędności. Dzisiaj pieniądze trzyma się w banku, tak jest najprościej, najwygodniej i najbezpieczniej. Większość z nas ma swoje konto bankowe na które wpływają pieniadze z naszych wynagrodzeń, emerytur czy też rent. Starsi ludzie są bardziej tradycyjni w swoich wyborach i najczęściej pozostają przy raz wybranym banku. Tam mają swoje konta bankowe, tam zostawiają swoje pieniądze i nie potrzebują bądź nie chcą już żadnych zmian. Młodzi jak to młodzi, dla nich zmiany to woda na młyn, w tym zamiana banków, produktów bankowych i usług. Dla nich też internet nie ma żadnych tajemnic – banki internetowe również.

Najlepiej jest założyć konto bankowe właśnie przez internet. To szybka i niezwykle wygodna forma związania się z bankiem. Jeśli zdecydujemy się na taki sposób, powinniśmy wybrać przede wszystkim bezpłatne konto bankowe. Za samo wysłanie wniosku do banku, jego rozpatrzenie i dostarczenie umowy przez kuriera do naszego domu nie zostanie pobrana żadna opłata.

Według najnowszych badań dotyczących kont bankowych na pierwszym miejscu ulokował się mBank, na drugim Inteligo. Niezadowolone są osoby, które posiadają konto bankowe multibank. I żałują swojego wyboru. Każdy bank przedstawia swoje oferty jak chce, a wiadomo, że o wadach nie wspomną. Szafowanie zaletami, rabatami, oprocentowaniem, opłatami rachunków oszczędnościowych nie zawsze idzie w parze z rzeczywistością, natomiast często są one obwarowane zakazami nakazami, przestrzeganie tych zapisów na ofertach i umowach najczęściej zapisane jest małymi, ale to bardzo małymi literkami. Dlatego przed podjęciem decyzji należy bardzo dokładnie przeanalizować ofery bankowe i wybrać konto bankowe, które najbardziej nam odpowiada.