WBK, czyli wielkopolski bank kredytowy jako samodzielna jednostka finansowa już nie istnieje, bowiem w 1999 roku nastąpiła fuzja z bankiem zachodnim i od tej chwili bank ten nosi juz nazwę bz wbk i póki co trzymajmy się tej terminologii. Nie będziemy więc już używali wymieniając wśród produktów i usług bankowych dawnej nazwy banku, czyli wielkopolski bank kredytowy, tylko właśnie bz wbk. W chwili obecnej bz wbk jest trzecim pod względem wielkości bankiem funkcjonującym na naszym rynku i jego usługi oraz produkty bankowe są naprawdę wysokiej jakości. Wprawdzie od jakiegoś czasu krążą pogłoski, jakoby irlandzki inwestor większościowy zamierzał sprzedać większościowy pakiet kapitałowy, ale póki co są to tylko pogłoski.
– Wszystko jednak wskazuje na to, że bank jednak zmieni właściciela. Jednakże na dzień dzisiejszy bank funkcjonuje pod swą właściwą nazwą bz bwk i tak klienci powinni traktować wszelkie oferty tego banku. W tym konta osobiste, które należą do jednych z najlepszych propozycji rynku bankowego. Oferta kont osobistych w tym banku obejmuje trzy warianty: konat standardowe, prestiżowe oraz walutowe. W ofercie tej mieści się też konto<30. Jest bardzo ciekawa propozycja, ponieważ klient, który decyduje się na założenie takiego konta nie zapłacić za to ani grosza. Poza tym nie zapłaci również za: prowadzenie konta przez bank, za wszystkie przelewy internetowe i zlecenia stałe, za nowoczesną kartę visa electron<30, za całodobowy dostęp do konta przez internet telefon i sms oraz za wypłaty z bankomatu bz wbk. Jednak nie łudźmy się nie jest to darmowe konto, bowiem darmowych kont nie ma na naszym rynku. Są tylko mniej lub bardziej korzystne finansowo. Konto<30 należy do tych drugich. Trzeba podkreślić, że jest to konto skierowane do ludzi młodych, którzy mają już skończone 13 lat, ale nie przekroczyli 30 roku życia stąd nazwa konto<30. Jeżeli klient bz wbk kończy 30 lat nadal może korzystać z tego konta, ale już na innych warunkach, może tez zmienić konto na konto 24 lub na inne bardziej mu odpowiadające – powiedział znawca tego rynku.
– Szkoda, że wielkopolski bank kredytowy już nie funkcjonuje pod swoją dawna nazwą i nie ma też kontroli na decyzjami dotyczącymi produktów i usług. Przed fuzją byłem klientem tego banku i naprawdę bank ten należał do jednych z najlepszych. No cóż może to sentyment starszego człowieka. Wiem jednak, że fuzja z bankiem zachodnim wyszła mimo wszystko na dobre temu bankowi, bowiem nadal zalicza się do czołówki najlepszych banków w Polsce. Wiem, że o zakup pakietu większościowego w bz wbk ubiegają się hiszpanie z santander banku oraz pko bp.  Osobiście wolałbym, aby to był bank polski, ale z pewnością zdecydują o tym finanse. No cóż poczekamy zobaczymy – po wiedział jeden z klientów banku bz wbk.