Dla wielu ludzi pieniądze stają się sensem życia. Nie wyobrażają sobie życia bez szmalu i to dużego szmalu. Pieniądze za którymi tak przez całe życie gonią mogą kiedyś okazać się iluzją ich wyobrażenia o szczęściu. Bowiem pieniądze naprawdę szczęścia nie dają, a tylko ułatwiają nam życie. No cóż dożyliśmy takich czasów, kiedy to nie my rządzimy mamoną tylko ona rządzi nami. Pieniądze, jeżeli je mamy, najczeęciej składamy na kontach w bankach i to one nimi, oczywiście za naszym pośrednictwem, zarządzają. W bankach zakładamy konta osobiste, konta oszczędnościowe, depozyty bankowe, z bankami na co dzień współpracujemy i to banki „troszczą” się o nasze pieniądze. Ten cudzysłów postawiony jest nie bez przyczyny, bowiem tak naprawdę to banki troszczą się tylko o swoje pieniądze. Nasze natomiast drenują kieszenie w ich poszukiwaniu. My natomiast najczęściej poszukujemy najlepszych dla nas kont bankowych. Poszukiwacze zwykłych kont bankowych, a więc takich na których nie składamy swoich oszczędności i które zazwyczaj są nieoprocentowane, szukają kont najtańszych. Można nawet powiedzieć darmowych kont, ale czy takie istniej? Banki twierdzą, że tak. Tak na przykład twierdzi deutsche bank,który w rankingu na najlepsze konta bankowe zajmuje drugie miejsce – ma najtańsze konto bankowe. Najtańsze, ale nie darmowe. Drugim w kolejności, najlepszym kontem, dysponuje nordea bank. Do rodziny najlepszych kont i banków dąży również bank pekao i chociaż ma ich w swojej ofercie aż siedem, jakoś to mu na razie nie wychodzi. Weźmy na przykład eurokonto optymalne. Bank pekao do zalet tego konta zalicza pezprowizyjne wypłaty z bankomatów i na tym się zerowe opłaty kończą. Za wszystko w tym banku trzeba płacić więc o darmowym koncie w pakao jego klienci mogą – przynajmniej na razie – zapomnieć.
– To prawda już dawno o tym zapomniałem i chociaż mam w tym banku rachunek od co najmniej kilkunastu lat, jakoś nie chce mi się tego zmieniać. Może gdybym był młodszy, może szukałbym innych lepszych i tańszych ofert. Wiem, że darmowych kont nie ma bo jak mawiał kiedyś mój znajomy, za darmo to tylko można po mordzie dostać. Można natomiast znaleźć korzystne i mniej korzystne oferty kont osobistych i przenieść się do innego banku. Ale to już beze mnie – powiedział jeden z klientów banku pekao.
– Propozycja citi konta bankowego jest jedną z najlepszych ofert na rynku bankowym, jeżeli nie najlepsza – twierdzi pracownik citi handlowego. Konto w citi handlowym gwarantuje wygodne, bezpieczne i bezpłatne zarządzanie pieniędzmi klienta, a także ułatwia dostęp do bezpłatnych bankomatów. Aktywni klienci nie płacą również za prowadzenie konta, a także korzystają z licznych przywilejów. Jeżeli ktoś nie wierzy najlepiej jak sam sprawdzi.