Poznaj-rodzaje-e-portfeli-bitcoin

Niedawno na rynku finansowym pojawiła się wirtualna waluta bitcoin, która zyskuje coraz większe zainteresowanie. Aby sprawdzić, na jakich zasadach funkcjonuje, należy najpierw poznać rodzaje e-portfeli bitcoin.

Aby móc posługiwać się wirtualną walutą bitcoin, należy najpierw założyć e-portfel cyfrowej waluty. Dzięki założeniu takiego portfela jego właściciel otrzymuje adres bitcoin. Adres bitcoin można traktować jako swoiste konto bankowe, z którego można przelewać pieniądze. Na taki adres można otrzymywać przelewy nawet wówczas, kiedy właściciele tych adresów są wylogowani.

Comperia.pl dokładnie wyjaśnia, na jakich zasadach działa wirtualna waluta. Można mieć do niej dostęp na wiele sposobów. Właściciele adresów bitcoin mogą je przechowywać, stosując różne opcje. Mogą to robić poprzez portfele programowe, internetowe i przenośne, które działają jako aplikacje MultiBit, czyli portfel bitcoin. Nie jest to wszystko takie proste, na przykład zsynchronizowanie urządzeń może nam zająć wiele czasu. Trzeba też mieć odpowiedni sprzęt, by na stałe podłączyć się do sieci.

Należy wiedzieć, że przy portfelu programowym trzeba mieć w komputerze zainstalowany określony program. Cała odpowiedzialność za bezpieczeństwo cyfrowej waluty spoczywa na tym programie. Comperia.pl mocno podkreśla, że to nie emitent odpowiada za szkody, które wynikły z wad technicznych sprzętu, które wykasowały program lub zniszczyły dane. Może on spać spokojnie i czekać na usunięcie szkody.

Przy portfelu przenośnym najważniejsza jest mobilność. Dzięki tej mobilności dosłownie i w przenośni możemy walutę bitcoin nosić w kieszeni i dokonywać nią opłat w sklepach czy w innych punktach. Odbywa się to za pomocą nowoczesnych technologii NFC czy kodów QR.

Pozostaje jeszcze portfel internetowy. W tej sytuacji nasze bitcoiny przechowywane są w specjalnie wykupionym do tego celu miejscu na serwerze i wtedy portfel chroniony jest zewnętrznie. Dzięki Internetowi właściciele portfeli mają do nich dostęp wszędzie tam, gdzie dociera Internet. Comperia.pl bardzo mocno podkreśla, że takie rozwiązanie wymaga bardzo dużej staranności przy wyborze serwisu, który przechowuje określony portfel.