Poważny kapitał Finanse klienci lokaty

Na rynku lokat bankowych niewielkie zmiany. Oprocentowania depozytów najczęściej zniżkują, banki niekoniecznie reagują na oczekiwania klientów, zachowując się jakby na depozytach bankowych zupełnie im nie zależało. Wprawdzie ostatnio niektóre banki zdecydowały się na podniesienie oprocentowania niektórych lokat, ale nie jest to ruch, po którym można byłoby powiedzieć, że zaczyna coś się pozytywnego na tym rynku dziać. Analitycy finansowi twierdzą jednak, że wcześniej czy później banki zmienią zdanie, ponieważ potrafią doskonale liczyć i wczuć się w koniunkturę rynkową. Nie mniej jednak rynkiem rządzi też klient, i nie zawsze będzie taki cierpliwy jak dotychczas. Być może bankom też niespecjalnie zależy na lokatach, bowiem w zapasie mają jeszcze poważny kapitał.

To nie jest tak, że bankom nie zależy na lokatach bankowych i jeżeli przejrzeć ostatni ranking lokat bankowych to trzeba stwierdzi, że najlepsze lokaty oprocentowane są na grubo ponad 5 procent, a bywa, że jeszcze wyżej. Oczywiście w porównaniu z poprzednimi latami jest to o wiele niższe oprocentowanie, ale to już nie te czasy. kiedy banki dosłownie biły się o klientów, ponieważ gromadziły kapitał. Teraz na przykład proponują swoim klientom wyższe oprocentowanie lokat, ale w pakietach oszczędnościowych, połączeniach lokat z funduszami inwestycyjnymi i przede wszystkim lokat długoterminowych. Jeżeli przejrzelibyśmy ranking lokat bankowych to z pewnością zauważymy powyższe tendencje.

Ostatnio na topie jest jednak złoto. Dlatego warto się bliżej przyjrzeć ofercie firmy amber gold, który proponuje klientom założenie lokaty bankowej bez wychodzenia z domu na bardzo wysokie oprocentowanie /do niedawna sięgało nawet 15%/. Skąd nagle na rynku lokata amber gold i czy rzeczywiście najlepsza lokata znajduje się w tej firmie? Firma amber gold od lat zajmuje się lokowaniem kapitału w złoto i jak dotychczas źle na tym nie wychodzi. Na przykład jedna z wcześniejszych propozycji tej firmy obejmowała jednorazową wpłatę do zakupu złota po kursie z dnia zakupu i jego odsprzedaży w wyznaczonym umową czasie po kursie z dnia zakupu. Jaki więc w tej sytuacji klient miał interes? Miał zagwarantowany zwrot kapitału, a w momencie zakończenia takiej lokaty otrzymuje zwrot 100 procent kapitału plus gwarantowany zysk? Jaki?  Procent na jaki najlepsza lokata amber gold została założona. W prezencie jeszcze właściciel takiej lokaty otrzymywał 1 gramową sztabkę złota. Kwota takiej lokaty rozpoczynała się od 5000 złotych, a kończyła na 100 000 złotych. Lokatę tę można było cofnąć w dowolnym czasie bez utraty odsetek. Aktualnie, mimo pewnych problemów, amber gold ma również wiele ciekawych propozycji. W związku z tym, że złoto nadal wysoko stoi na rynkach finansowych warto się zainteresować ofertą amber gold.